19 Mayıs Espor Gençlik Kupası Heyecanı Yaklaşıyor
19 Mayıs Espor Gençlik Kupası Heyecanı Yaklaşıyor

Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve TESFED Ankara Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirilen 19 Mayıs Espor Gençlik Kupasına sayılı günler kaldı. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenecek olan turnuvada espor severler bir araya gelecek.

19 Mayıs Espor Gençlik Kupası League of Legends Şampiyonas’nda takımlar kıyasıya mücadele içerisine girecek. Dünya genelinde etkisini sürdüren Covid-19 salgını nedeniyle spor branşlarının sekteye uğraması ve oluşan kötü durumu bir nebzede olsa unutturmak isteyen Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve TESFED Ankara Temsilciliği bu turnuvaya imza atıyor.

15 – 21 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan 19 Mayıs Espor Gençlik Kupası’nda 16 – 18 – 20 Mayıs 2020 tarihlerinde online olarak League of Legends Şampiyonası gerçekleştirilecek. Ankara’da ikamet eden ya da eğitimini Ankara’da bulunan lise ve üniversitelerde sürdüren 15 yaş üzeri tüm espor severlerin katılabileceği turnuva bir ilk olacak.

64 takım ile sınırlı olacak turnuvaya başvuru yapan ilk 64 takım katılım sağlayabilecek. 15 Mayıs 2020 17.00’da sona erecek başvurular ardından 16 Mayıs 2020 tarihinde turnuva start alacak.

19 Mayıs Espor Gençlik Kupası Heyecanı Yaklaşıyor

19 Mayıs Espor Gençlik Kupası Kuralları

Turnuvanın ilk tur mücadeleleri B01 kuralları ile gerçekleştirilecek. Çeyrek final ve yarı final karşılaşmaları ise 18 Mayıs 2020 tarihinde B03 formatında düzenlenecek. Turnuvanın finali ise 20 Mayıs 2020 Çarşamba günü B05 formatında düzenlenecek. Final ayrıca twitch.tv/tesfedankara kanalı üzerinden canlı olarak da yayınlanacak.

Turnuvada ilk üçte yer alan esporcular Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kupa, madalya ve çeşitli ödüllere sahip olacak.

Turnuvaya katılımda tüm esporcular belirli şartlar altında lisans şartı opsiyonuna sahip olacak. Dereceye giren takımlara Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kontrolünde yapılacak törende kupa, madalya ve ödülleri verilecek.

Turnuva hakkında çok daha fazla detaylı bilgiye http://ankara.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/10/1/190178/genclerimiz-online-turnuvalarda-bulusuyor.aspx sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.