Achuu Yeniden Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginde
Achuu Yeniden Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginde

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde SuperMassive ve HWA Gaming formaları giyen yıldız oyuncu Nicolaj “Achuu” Ellesgaard yeniden Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginde mücadele edecek. Achuu Şampiyonluk Ligi takımlarından Dark Passage’a transfer oldu.

2014 yılında Old School Punchlines ile kariyerine başlayan oyuncu ilk şampiyonluk deneyimini 2016 yılında SuperMassive ile yaşamıştı. İlerleyen dönemde Wild Card şampiyonluğu ile MSI heyecanını da tadan Achuu birçok arenada sahne aldı. Başarılı SuperMassive günlerinde taraftarlar ile kimyası bir türlü oturmayan oyuncu hiçbir zaman SuperMassive takımına yakıştırılamadı. Taraftarların ‘Çöp’ diye lakap taktıkları oyuncu bir dönem adını Achuu Çöp olarak değiştirmişti.

Yaz Mevsimi sonunda SuperMassive’den ayrılan oyuncu ikinci kez Şampiyonluk Ligi deneyimini HWA Gaming ile gerçekleştirdi. Akademi Ligi’nde HWA Gaming’i şampiyon yaparak üst lige taşımaya çalışan oyuncu çabalarının sonucunu aldı. Bir sonraki sezon yeniden Şampiyonluk Ligi deneyimi yaşayan Achuu takımını ligde tutmayı da başardı.

Geçen iki senenin ardından Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne dönen Achuu, Dark Passage forması ile mücadele edecek. Nispeten genç bir kadroya sahip olan Dark Passage’da deneyimlerini takıma aktarması beklenen oyuncunun aranan kan olduğu düşünülüyor.

2020 Kış Mevsimi Dark Passage Kadrosunun son hali ise şu şekilde oldu:

  • Üst Koridor:Barış “Juuzou” Karatop
  • Ormancı: Umut “Kituruken” Ceylan
  • Orta Koridor:Berşan “Waena” Aydın
  • Nişancı:Nicolaj ‘Achuu’ Ellesgaard
  • Destek:Batuhan “Absolute” Okta