ESL One Rio 2020 Amerika Kapalı Elemeleri Tamamlandı
ESL One Rio 2020 Amerika Kapalı Elemeleri Tamamlandı

ESL One Rio 2020 Amerika Kapalı Elemeleri Tamamlandı! Counter Strike: Global Offensive’nin önemli turnuva organizasyonlarından olan ESL’in, ESL One Rio 2020 Amerika Kapalı Elemeleri geçtiğimiz gün tamamlandı. Rio’da düzenlenecek olan turnuvanın Amerika ayağı böylece belli olmaya başladı.

26 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan dört farklı Minor etkinlikte 8’er takım katılım sağlayacak. Bu etkinlikler Rio 2020’de düzenlenecek. Geçtiğimiz günlerde CIS Minor takım listesi kesinleşmişti. Bugün itibariyle ise Amerika temsilcilerinin birçoğu belli oldu.

Amerika Minor Kapalı Elemelerine Kuzey Amerika ESL sunucuları aracılığı ile 16 takım katıldı. 7 – 9 Mart tarihleri arasında oynanan mücadeleler sonucunda 4 takım final bileti kapmış olacak. Bu dört takımdan üçü geçtiğimiz gün oynanan mücadeleler ile tamamlanmış oldu.

Brezilya temsilcisi FURIA, ilk maçta Triumph karşısında 2 – 0’lık galibiyet ile adını bir sonraki aşamaya yazdırdı. Bu aşamada Envy ile karşılaşan FURIA rakibini zorlanmadan geçerek adını Rio’daki Minor’e yazdırmayı başardı.

Dünya 37. takımı olan Amerika temsilcisi Bad News Bear ilk aşamayı zorlu geçse de ikinci aşamada rakibi karşısında net bir skor almayı başardı ve mücadeleden 2 – 0 galip ayrılmayı başardı. Cloud9 ise Riot’daki favoriler arasında gösterilmesinin karşılığını vermiş oldu. Elemelerde rakipleri karşısında net ve başarılı oyunu galibiyeti getirdi. Amerika temsilcisi Amerika Minor Kapalı elemelerinde rakibi karşısında 2 – 0’lık seri ile galip gelmeyi başardı ve Rio biletini kaptı.

Amerika Minor Kapalı Elemelerinde son maçında tamamlanması ile birlikte Rio 2020 temsilcileri belirlenmiş olacak.