Fortnite 2. Bölüm 3. Sezon İçin Sürpriz Değişiklik
Fortnite 2. Bölüm 3. Sezon İçin Sürpriz Değişiklik

Fortnite 2. Bölüm 3. Sezon İçin Sürpriz Değişiklik! Epic Games geçtiğimiz hafta yayınlanan Fortnite 2. Bölüm 3. Sezon güncellemesi ile birlikte ilginç bir olaya imza attı. Yapılan güncelleme ile birlikte stüdyo oyunda yer alan bütün polis arabalarını haritadan kaldırdı. Epic Games bu hareket ile birlikte ırkçılığa karşıt bir gösteriye destek olduklarını açıkladı.

Battle royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite Amerika’daki ırkçılık karşıtı eylemlere destek olmak amacıyla haritada yer alan tüm polis arabalarını kaldırdı. Destek olarak yorumlanan bu hareket ile Epic Games ırkçılığa karşı olduğunu gösterdi. Güncelleme ile birlikte oyunda yer alan tüm polis arabaları normal arabalar ile değiştirildi.

Resmi olarak yapılan bu yenilikler duyurulmadı ancak gündemde yer almanın önüne geçemedi. Epic Games geçtiğimiz günlerde de protestolara destek amacıyla 17 Haziran’da gelen yeni sezon güncellemesini ertelemişti. Alınan erteleme kararı Biz eşitliğe, adalete, çeşitliliğe ve birlikteliğe inanıyoruz ve bu ilkelerin politikadan bağımsız olması gerektiğini düşünüyoruz” şekilde belirtmişti. Bu açıklama sonrası Epic Games’in polis arabalarını kaldırma sebebini de açıklar nitelikte.

Epic Games’in bu hareketi bir kesim tarafından eleştiri alsa da büyük bir kesim tarafından haklı görüldü. Bir diğer iddia ise değişikliğin kreatif haritalarını etkilemesinden kaynaklı olduğunu söylüyor. Henüz Epic Games tarafından konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. İlerleyen günlerde polis arabalarının kaldırılması ile ilgili resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.