PUBG 7.2 Yaması Açıklandı
PUBG 7.2 Yaması Açıklandı

PUBG 7.2 Yaması Açıklandı! Battle royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan PlayerUnknown’s Battlegrounds için PUBG Corporation yeni yama duyurusunu gerçekleştirdi. 7.2 adı verilen yama ile birlikte oyuncuları birçok yenilik ve yeni dereceli mod bekliyor.

Ülkemizde de en çok oynanan battle royale türü oyunlar arasında yer alan PUBG yeni yama güncellemesi ile birlikte oyun içerisinde birçok yenilik dahil olacak. PUBG Corp. Yama güncellemesi hakkında geçtiğimiz gün resmi duyuruyu internet sitesi üzerinden yayınladı. 20 Mayıs tarihinde PC sunucularına, 26 Mayıs tarihinde ise konsol ve Stadia sunucularına dahil edilecek yama güncellemesi için test sunucuları ise açıldı.

PUBG 7.2 Yaması ile birlikte oyuna dahil edilen yeniliklerden başlıcaları şu şekilde;

Dereceli Mod; Yeni sistem yeni ödüllendirme ve yeni rekabetçi kuralları ile oyuncuları büyük bir heyecan bekliyor. Botların yer almayacağı yeni dereceli modda kıyasıya mücadele sürecek. Toplamda 64 kişinin oynayacağı kırmızı alanın olmadığı ve ganimetlerin her zamankinden daha hazır bir şekilde bulunduğu dereceli mod güncelleme ile bilrikte oyuna dahil edilecek.

Benzin Bidonu; Yeni yama güncellemesi ile birlikte oyuna yeni bir envanter dahil ediliyor. Benzin bidonu ile oyun içerisinde ateş yakmak mümkün. Düştüğü yere yakıt bırakan ve fırlatılabilen bidon ile rakiplerinizi zorlu durumlara düşürebilirsiniz. Yere dökülen yakıtı silah ve Molotof ile ateşlendirmek de mümkün.

Pompalılarda İyileştirme; yeni güncelleme ile birlikte pompalı tüfeklerde iyileştirmeler yapıldı. Pompalı tüfeklerin hasar oranlarında yapılan iyileştirmeler sonrasında Vikendi haritası olduğundan daha gürültülü bir hal alacak gibi gözüküyor.

Envanter Düzenlemeleri; Oyun içerisinde özellikle silahlarda düzenlemeler 7.2 yama güncellemesi ile yapıldı. Taarruz tüfeklerindeki geri tepme özelliği azaltılırken, M416 tüfeğinde ise hasar azaltmasına gidildi.