Riot Games İlk Valorant Turnuvası İçin Hazırlanıyor!
Riot Games İlk Valorant Turnuvası İçin Hazırlanıyor!

Geçtiğimiz aylarda oyun dünyasına giriş yapan ve oldukça ses getiren Riot Games yapımı Valorant, ilk kez profesyonel espor turnuvası için geri sayım başladı. Riot Games ilk kez düzenleyeceği profesyonel Valorant turnuvası için çalışmalara başladı. Twitch Rivals ve Riot Games ortaklığında gerçekleştirilecek bu turnuva tarihte bir ilk olarak da kayıtlara geçecek.

İlk profesyonel turnuva olmasının yanı sıra ödül havuzu ile de dikkatleri çeken turnuva hakkında Riot Games ayrıntıları da açıkladı. Twitch Rivals ortaklığı ile gerçekleştirilecek olan turnuvanın ödül havuzunda 200 bin dolar olacağı açıklandı. Lansmanının 2 Haziran tarihinde yapılacağı turnuvanın hazırlıkları başlamış durumda. Valorant Launch Showdown farklı ülkelerden onlarca içerik üreticisinin mücadelesine ev sahipliği yapacak. Bu turnuva Twitch üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvaya Kimler Katılacak?

Riot Games ve Twitch Rivals ortaklığı ile düzenlenecek olan turnuvanın lansmanı öncesinde açıklanan bilgiler arasında ödül havuzu ve Twitch Rivals üzerinden düzenleneceği biliniyor. Turnuvaya katılacak olan takımlar konusunda da henüz net bir açıklama bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan lansman ile turnuvaya katılım sağlayacak takımların belirlenmesi bekleniyor. Bu lansmanda Türkiye’den takımların turnuvaya katılıp katılmayacağı konusunda da henüz net bir bilgi yok.

Turnuvanın gerçekleştirileceği tarih konusunda da henüz net bir açıklama bulunmuyor. Riot Games Türkiye tarafından da konu hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da ülkemizden de içerik üreticilerinin turnuvada yer alması bekleniyor. Oyun lansmanın ardından turnuvanın kısa bir süre sonra başlayacağı tahmin ediliyor. Yani 5 – 7 Haziran tarihlerinde turnuvanın başlayacağı iddia ediliyor.