Yone Tanıtıldı
Yone Tanıtıldı

Riot Games’in popüler MOBA oyunu League of Legends yeni şampiyonunu tanıttı. League of Legends için geçtiğimiz günlerde Riot Games yeni bir şampiyon duyurusu yaptı. Yone adındaki bu şampiyon Justin “Riot Earp” Albers tarafından tasarlandı.

Oyuncular tarafından heyecan ile karşılanan yeni şampiyon oyundan önce Legends of Runeterra’da bir kart olarak yayınlanmıştı. Hikayelerden çıkıp Vadi’ye gelen şampiyon LoL’ün hikayesini daha da ileriye taşıyacak gibi gözüküyor. Yasuo’nun hayatında birkaç anda yer alan Yone, şimdi oyunda yer alan bir şampiyon olarak karşımıza çıkıyor. Şampiyonun özelliklerine bakacak olursak;

Q – Ölümcül Çelik: Q yeteneği ile insan yapımı kılıcının kullanıyor. Yasuo’dan farklı olarak rüzgarın gücünü kullanarak rakiplerine doğru atılıyor ve onlara hava savuruyor.

W – Tayfbiçen: W yeteneği azakana kılıcını kullanarak geniş darbeleri ve isabetiyle rakiplerine büyük hasarlar veriyor.

E – Özgür Ruh: Yone’nin rakiplerine saldırarak biriktirilen hasar miktarıyla işaretlemesini ve bedenine döndükten sonra onlara bu miktarı gerçek hasar olarak vurmayı sağlıyor. Diğer şampiyonlardan farklı olarak süre dolunca bedenine geri dönüyor.

R – Mühürlü Kader: Q yeteneğindeki havaya savurmanın dışında ultisi de rakiplerini havaya savuruyor. Ayrıca havaya savurmanın dışında bir noktaya toplayarak Yasuo’lara mükemmel bir ulti fırsatı sunuyor.

Yone tam anlamı ile Yasuo’nun tamamlayıcısı niteliğinde bir şampiyon demek yanlış olmaz. Yeni şampiyonun tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.