Zula Çukur Projesi 3 Ödülle Taçlandı
Zula Çukur Projesi 3 Ödülle Taçlandı

Zula Çukur Projesi 3 Ödülle Taçlandı! Eğlence alanında dizi ve oyun içeriklerini bir araya getirerek bir ilke imza atan ve oyun severlerden tam not alan “Zula & Çukur” Projesinin başarısı, ödülle tescillendi. Proje, dijital reklamcılığı geliştiren ekip ve markaların ödüllendirildiği MIXX Awards Türkiye’de 3 ödüle birden layık görüldü.

Dünyada 47 ülkede faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye merkezi IAB TR tarafından bu yıl 10. kez düzenlenen MIXX Awards Yarışması’nda “Zula & Çukur Projesi” 3 ödüle birden değer bulundu.

Dijital reklamcılığı geliştiren ekiplerin ve markaların ödüllendirildiği MIXX Awards’da kazanan projeler belli oldu. İstanbul’da yapılan ödül töreninde,  oyun dünyasında büyük ses getiren Zula & Çukur Projesi ile proje partnerleri Lokum Games , Ay Yapım, Show TV ve Pure Media, 3 farklı kategoride ödül aldı.

“Native Reklamlar” kategorisinde Bronz Mixx, “Markalı İçerik” kategorisinde Bronz Mixx ve “Entegre Reklamlar” kategorisinde Gümüş Mixx kazanan Zula & Çukur projesi, reklam ve pazarlama endüstrisi için değerli bir eğitim aracına dönüştürülerek, bu endüstri için iyi örnekler arasında yer alacak.

Çukur dizisi ve sevilen oyun Zula’yı buluşturan proje ilklere imza attı

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan Türkiye’nin en sevilen MMO FPS türü oyunu Zula ve fenomen dizi Çukur, geçtiğimiz yıl InGame Group ve Ay Yapım, Show TV iş birliğiyle, aynı projede buluştu.

Dizi ve oyun sektörünü buluşturan Türkiye’de ilk örnek niteliğindeki “Çukur Zula’da” Projesi, hem oyun hem de dizi dünyası takipçilerine benzersiz bir deneyim sunarken, eğlence sektörüne de yepyeni bir ivme kazandırmış oldu.

Proje kapsamında, dizinin geçtiği sokaklardan esinlenen “Çukur Haritası”,  Zula’nın oyun haritalarına eklendi. Zula ve Çukur hayranlarının dizi heyecanını oyun içinde yaşamasına imkan veren proje kapsamında, Çukur haritası oyunculardan tam not alarak yayınlandığı ilk hafta oyun içinde en çok tercih edilen ikinci harita oldu.

Projenin ikinci aşamasında ise dizinin iki sevilen karakteri “Cumali Koçovalı” ve “Azer Kurtuluş” oyuna eklenerek, Türkiye’de ilk defa bir dizide yer alan karakterler oyun dünyasına taşınmış oldu.

Çukur Zula’da Projesi, her iki içeriğin Türkiye’deki ve dünya çapındaki hayranlarınca büyük ilgi gördü.